Прості правила, які допоможуть вчасно потурбуватися про зміну гуми, підібрати правильні шини та без помилок і зайвих витрат провести шиномонтаж
- Правило № 1. Сезонну зміну гуми необхідно робити при середньодобовій температурі повітря вище/нижче 7 градусів
Замінювати зимову гуму на літню рекомендують, коли середня за добу температура повітря долає позначку 7 градусів за Цельсієм декілька діб підряд. Нижче цієї температури літня гума втрачає еластичність і зчіпні властивості навіть на сухому асфальт. Також потрібно враховувати ймовірність нічних заморозків та ожеледиці. Для заміни літніх шин на зимові потрібно дочекатися середньодобової температури нижче семи градусів.
- Правило № 2. Ставте гуму такого ж розміру, як на машині з заводу
Розмір шин потрібно вибирати тільки згідно рекомендацій виробника автомобіля. Позаштатні можуть негативно вплинути на керованість і комфорт, спричинять неправильні показання спідометра, не завжди встануть на посадочні місця або будуть зачіпати елементи кузова або підвіски.
Читайте також Розшифровка маркування шини. Що означають цифри і букви на шинах?
- Правило № 3. Попередьте майстра про датчики тиску
Майстрів шиномонтажу варто попередити про колеса з датчиками тиску. При невмілому розбортуванні шини дорогі датчики можна пошкодити. Крім того, варто мати в запасі пластикові заглушки колісних болтів, які часто ламаються навіть при використанні фірмового інструменту.
- Правило № 4. Накачайте колеса, як рекомендує автовиробник
Рекомендації по тиску в шинах встановлює автовиробник, причому норми для коліс різної розмірності на одному і тому ж автомобілі можуть відрізнятися. Крім того, рекомендований тиск залежить від навантаження автомобіля: чим більше в салоні пасажирів і вантажу, тим сильніше потрібно накачувати шини. Табличка з рекомендаціями виробника зазвичай розташовується на середній стійці кузова, в торці водійських дверей або на лючку бензобака.
- Правило № 5. Вивчайте маркування шин
Позначення типу 195/65 R16 82T містить інформацію про розмірність шини, тобто діаметр, ширину і висоту протектора. В даному випадку 195 – це ширина протектора в міліметрах, 65 – відношення висоти профілю до ширини в відсотках (висота шини складає 65% від 195 мм, тобто 127 мм). R – це тип шини (радіальна), 16 – діаметр обода в дюймах. Цифра і буква в кінці шифрують індекси максимального навантаження і максимально допустимої швидкості, в даному випадку 475 кг на колесо і 190 км / год.
Маркування дозволяє дізнатися і дату виготовлення шини, зашифровану набором чотирьох цифр після символу DOT (наприклад, DOT XXXX XXХХ 3512). Перші дві цифри позначають номер тижні року, другі – рік виготовлення.
Читайте також Що таке клімат контроль? Принцип роботи. Різниця між кондиціонером і клімат-контролем