Що краще: коробка автомат чи механіка?

Що краще: коробка автомат чи механіка?

Купуючи авто, кожен автовласник повинен вирішити для себе одне важливе питання, який тип коробки вибрати – механіку чи автомат. Сьогодні серед автолюбителів зустрічаються прихильники обох видів трансмісії, які із завзятістю доводять один одному перевагу тієї чи іншої конструкції.

Яку коробку обрати: автомат чи механіку?

Відразу хочемо відзначити, що поставити крапку у суперечці, що краще, коробка автомат чи механіка, нам навряд чи вдасться. Наше завдання сьогодні об’єктивно поглянути на переваги та недоліки обох варіантів, надавши вам всю необхідну інформацію для того, щоб ви могли зробити правильний вибір.

Плюси та мінуси коробки автомат (АКПП)

Почнемо, мабуть, з АКПП – у деяких країнах, наприклад, у США такі автомобілі займають понад 60% ринку. Серед різновидів автоматичної коробки прийнято виділяти:

Гідромеханічний автомат;

Варіатор;

Роботизовану КПП.

Пересічний автолюбитель найчастіше не замислюється над тим, який тип пристрою встановлюється в автомобілі, хоча від цього безпосередньо залежать експлуатаційні характеристики трансмісії, її динамічні показники та ресурс експлуатації.

Читайте також Коли і як потрібно міняти оливу в автоматичній коробці передач, варіаторі та роботі

До основних недоліків автомата відносять, звичайно ж, ціну — вартість автомобіля з двома педалями, як правило, вища за його аналог “на ручці”. Переплачувати іноді доводиться як за саму трансмісію, так і за комплектацію авто, тому що в бюджетних версіях за умовчанням ставлять МКПП. Крім того, автоматична коробка дорожча і в експлуатації – використання якісної оливи та обслуговування у спеціалізованих автомайстернях зазвичай влітає власнику в копієчку. Залежно від типу конструкції трансмісії не варто чекати від неї економічних показників витрати палива, особливо якщо це гідромеханіка або варіатор.

Інша проблема АКПП розкривається при поломці автомобіля. Буксирування такого транспортного засобу, хоч і допускається, але вимагає дотримання низки суворих правил, внаслідок чого власнику простіше та швидше викликати евакуатор. Та й зі штовхача машину вже не заведеш, що в умовах зимової експлуатації створює чимало проблем.

Купуючи авто з АКПП, вам також необхідно враховувати, що ресурс такої коробки є меншим, ніж у механіки. Особливо це актуально, якщо ви розглядаєте придбання вживаного автомобіля, де пробіг становить десятки або вже й сотні тисяч кілометрів і незабаром може настати пора капремонту коробки.

Але невже у “автоматики” немає плюсів? Звичайно є і найголовніший з них — комфорт. Автомобіль, обладнаний автоматичною коробкою передач, вимагатиме від водія мінімальної участі у процесі взаємодії двигуна з коробкою. Все що потрібно від автовласника – вибрати напрямок руху, вперед чи назад і натиснути на педаль газу – всю решту роботи автоматика виконає за вас. Такий підхід дуже сподобається новачкам і водіям, що віддають перевагу спокійному темпу їзди. Електронна начинка АКПП сама визначає, коли потрібно включити підвищену або понижену передачу, таким чином, виключаючи ймовірність помилки недосвідченим водієм.

Оцінити переваги коробки автомат зможуть жителі великих мегаполісів зі складною дорожньою обстановкою. Пробки та перекриття автомагістралей — усі ці ситуації характеризуються “рваним” темпом руху, коли водіям з механікою доводиться нескінченно смикати ручку селектора, що дуже виснажує з часом.

Читайте також Олива для механічної коробки передач та роздатки. Як підібрати трансмісійну рідину

Плюси та мінуси механічної коробки передач (МКПП)

Що ж на це можуть сказати власники МКПП? Вони теж мають достатньо аргументів на користь вибору даної конструкції трансмісії.

Механічна коробка передач за своєю конструкцією досить проста – це два паралельні вали на яких розташовані шестерні різного діаметру. За допомогою натискання на педаль зчеплення відбувається розмикання валів, а рухаючи важіль КПП, водій вибирає певну шестірню та відповідну їй передачу. Звідси можна зробити першу перевагу механіки — висока ремонтопридатність.

І хоча сучасні автомати далеко просунулися у своєму розвитку, забезпечуючи низьку витрату палива, а також плавне та швидке перемикання передач, рука досвідченого автолюбителя може позмагатися з ними в ефективності. Особливо якщо ви любите динамічний стиль водіння з різкими прискореннями. У цьому випадку механіка надасть вам набагато більше можливостей контролю над ситуацією.

Покаже свої переваги МКПП і на бездоріжжі, знайомий багатьом водіями метод подолання перешкод ”перегойдування” можливий лише, якщо на вашому автомобілі встановлено механічну коробку передач. Також цей спосіб ефективний якщо ви забуксували в кучугурі, а допомоги чекати ні звідки. Але навіть якщо ваш автомобіль відмовляється їхати далі своїм ходом, механічна трансмісія легко переносить буксирування практично на будь-які відстані.

При своєчасному обслуговуванні та дбайливій експлуатації ресурс МКПП може становити понад 300 000 км. Також вона не така вимоглива до якості олив.

Читайте також Що таке система ESP і як вона працює

Що краще: АКПП чи МКПП

Повертаючись до питання, що краще, коробка автомат або механіка, можна сказати, що, незважаючи на популярність машин з АКПП, що зросла в останні роки, механіка все ще не збирається здавати своїх позицій. І головним козирем у її рукаві залишається ціна. Автомобіль, обладнаний механічною коробкою передач в середньому обійдеться покупцеві на 10-15% дешевше за модель з автоматом. І для багатьох це буде досить вагомим аргументом при покупці.

Ну а новачки і ті, кому в першу чергу важливий комфорт за кермом, зрозуміло, зупинять свій вибір на дорожчому і навіть менш практичному рішенні. Відсутність третьої педалі та необхідності заучувати механізм включення тієї чи іншої передачі також є значною перевагою для водія.

Вибираючи автомобіль, необхідно однозначно вирішити, що для вас важливіше – зручність чи економія та практичність. Відповівши собі на це питання ви можете просто зробити правильний вибір. Ну а суперечки на тему, що краще припиняться ще не скоро.

Читайте також Що таке круїз-контроль. Принцип роботи. Види круїз-контролю

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.